GES Yatırım Sayesinde GES Yatırımları Tabana Yayılıyor

915 Views

Türkiye’de bir ilk olarak güneş enerjisi yatırımları tabana yayılıyor. Mevcut güneş enerjisi santralleri hisselere bölünerek daha küçük bütçeli yatırımcıların hizmetine sunuluyor. Bu sayede herkes Dolar üzerinden devlet alım garantili güneş enerjisi yatırımcısı olmaya başladı bile.

Güneş enerjisi sektörü ülkemizde son yıllarda en çok rağbet gören sektörler arasındadır. Türkiye’nin dört bir yanında kurulan güneş enerjisi santralleri boy gösterirken birçok yerli ve yabancı güneş paneli üreticileri de ülkemizde yatırımlar yapmaya ve istihdam sağlamaya devam etmektedir.

GES Yatırım A.Ş., Türkiye’de bir ilk olarak güneş enerjisi santrali (GES) yatırımlarını tabana yaymıştır. “Tarafımıza yıllar içerisinde çok sayıda yatırımcıların başvurması, her gelir grubundan insanımızın güneş enerjisi sektörüne duyduğu ilgiyi bize açık bir şekilde göstermiştir.” diyen GES Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adil Mirza, GES Yatırım A.Ş. sayesinde artık daha düşük bütçeli yatırımcıların da GES yatırımcısı olabileceğini sözlerine eklemiştir.

GES Yatırımcısı Olmanın Avantajları

GES yatırımcısı olmanın birçok avantajı vardır. En önemli avantajlarından biri devlet alım garantisidir. Üretilen bütün elektriğe Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından en az 10 yıl boyunca Dolar üzerinden alım garantisi verilmektedir. Diğer bir avantaj ise GES ile birlikte santralin üzerinde kurulu olduğu imarlı araziden pay sahibi olacağınız için arazi değer artışından da kar elde etmenizdir.

Başka bir avantaj üretim hakkının değer artışıdır. Lisanssız elektrik üretim hakkının orta vadede çok yüksek değer artışı göreceği beklenmektedir. Yine başka bir önemli avantaj düzenli gelir elde etmenizdir. GES Yatırımcısı olduğunuzda, payınıza düşen geliriniz her 3 ayda hesabınıza yatırılır ve yıllık hesaplaşma yapılır.

Bu avantajların yanı sıra karlılığın çok yüksek olması, bütün santrallerimizin gelir kaybı dâhil olmak üzere tüm risklere karşı sigortalı olması, bakım onarım kolaylığı ve daha birçok avantajlar sayılabilir.

Tabi en önemli avantajlardan biri de güneş yatırımlarının artması ile ülkemizin dışa bağımlılığının azalması ve gelecek nesillere daha temiz ve daha yaşanabilir bir Türkiye sağlamanız olacaktır.

“Türkiye’de ilk defa GES Yatırım A.Ş. olarak enerji yatırımlarını tabana yaymaktan ve güneş enerjisi yatırımcısı olmayı daha büyük kitlelere ulaştırmaktan gurur duymaktayız.” diyen Adil Mirza kısa sürede çok sayıda yatırımcıya ulaşmış olmaktan da ayrıca mutluluk duyduğunu ifade etmiştir. Daha fazla bilgi için www.gesyatirim.com web sitesinden veya 0242 988 02 07 numarasından bilgi alınabileceğini sözlerine eklemiştir.

Ges Yatırım

Fevzi Çakmak Mahallesi, Kenitra Caddesi. Atiker 2. Sanayi, No: 28 AE - AD, Karatay/Konya

0332 988 0342 - info@gesyatirim.com