Avrupalı Türklerden GES Yatırım’a Büyük İlgi

625 Views

Mevcut güneş enerji santrallerini hisselere bölerek küçük bütçeli yatırımcıların hizmetine sunan GES Yatırım A.Ş.’ye, özellikle yurtdışında yaşayan Türkler büyük ilgi gösteriyor.

Güneş Enerjisi Sektörü ve GES Yatırım A.Ş.

Coğrafi konumu nedeniyle yüksek güneş enerjisi potansiyeline sahip olan ülkemizde, güneş enerji sektörü son yıllarda en çok rağbet gören sektörler arasında yer almaktadır. Yenilenebilir enerji kaynakları arasında oldukça önemli bir yere sahip olan güneş enerjisinin elektrik üretimindeki payı gün geçtikçe daha da artmaktadır. Dünyada güneş enerjisinde yaşanan gelişmelerin yanında ülkemizde de bu alanda yapılan çalışmalar hızla artmaktadır.

Güneşten elektrik üretimine artan talep doğrultusunda Mevcut güneş enerji santrallerini hisselere bölerek küçük bütçeli yatırımcıların hizmetine sunan GES Yatırım A.Ş., güneş enerji santrali yatırımlarını tabana yaymayı amaçlıyor. Türkiye Cumhuriyeti tarafından 10 yıl boyunca devlet alım garantisi bulunan güneş enerjisi yatırımlarına özellikle yurtdışında yaşayan ve ülkesine yatırım yapma gayretinde olan gurbetçi Türkler büyük ilgi gösteriyor.

Avrupalı Türklerden Büyük İlgi

GES Yatırım A.Ş. Satış Müdürü Şefik Şefkatlioğlu Avrupalı yatırımcılarla olan deneyimlerini şu şekilde anlatıyor:

“Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımız Türkiye ekonomisini canlandırmak için bir seferberlik içerisindeler. Yaklaşık 50 yıldır Avrupa’da yaşayan Türklerdeki bu vatanseverliğe şahit olmak bizi de duygulandırıyor. Tabi ülke menfaatini düşünmekle birlikte garantili yatırım yaparak kendi menfaatlerini de düşünmek son derece önemli. Gayrimenkul sektöründeki belirsizlikler insanları yeni yatırım alanları arayışına itiyor ve araştırma süreci sonucunda GES Yatırım A.Ş.’nin sunduğu harika yatırım fırsatıyla karşılaşıyorlar.

Özellikle son aylarda neredeyse bürün satışlarımızın Avrupalı Türklere ve Araplara yapılıyor olması dikkatimizi çekiyor.”

GES Yatırım Avantajları

Şefik Şefkatlioğlu’nu göre yatırımcıların güneş yatırımlarını tercih etmelerinin başlıca sebepleri şöyledir: Güneş enerji santrallerinde üretilen bütün elektriğe Türkiye Cumhuriyeti tarafından 10 yıl boyunca devlet alım garantisi bulunmaktadır. Ayrıca güneş enerji santrali yatırımı ile birlikte santralin üzerinde kurulu olduğu imarlı araziden pay sahibi olunduğundan dolayı arazi değer artışından da yıllar içerisinde kar edilmektedir. GES yatırımcısı olduğunuzda, payınıza düşen geliriniz her 3 ayda hesabınıza yatırılır ve yıllık hesaplaşma yapılır. Hisse alarak yatırımcısı olduğunuz güneş enerji santrallerinde gelir kaybı dâhil olmak üzere bütün risklere karşı sigortası bulunuyor. Yatırımcısı olduğunuz santralinizin periyodik bakımları ve onarımları GES Yatırım A.Ş. tarafından yapılır.

 

Ges Yatırım

Fevzi Çakmak Mahallesi, Kenitra Caddesi. Atiker 2. Sanayi, No: 28 AE - AD, Karatay/Konya

0332 988 0342 - info@gesyatirim.com